Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie - 17 czerwca 2018 roku

XI NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą parafię darami serca z racji ubiegłotygodniowej "niedzieli inwestycyjnej". Zebraliśmy... "Bóg zapłać". W czerwcu po Mszach wieczornych polecamy się Najświętszemu Sercu Jezusowemu poprzez odmawianie litanii i aktu oddania Jezusowi.

2. W tym tygodniu dzieci i młodzież kończą rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy w piątek, na godz. 8.00 do Kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa na Mszę świętą dziękczynną za szczęśliwy rok szkolny oraz z prośbą o piękne i bezpieczne wakacje. Zachęcamy dzieci do skorzystania ze spowiedzi przed Mszą na zakończeniem roku, aby móc przyjąć Komunię świętą i Bogiem w sercu rozpocząć czas odpoczynku. Spowiedź w naszym kościele 20 minut przed Mszami świętymi. Nie ma w tym dniu Mszy o 7.00. Wieczorem od 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu.

3. W najbliższą niedzielę, 24 czerwca podczas Mszy o godz. 12.00 będziemy świętować główny ODPUST KU CZCI PATRONA NASZEJ PARAFII - NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA. Sumistą odpustowym będzie nasz rodak - o. Leon Witek i o. Robert Skup, oblaci Maryi Niepokalanej z Kędzierzyna-Koźla. Będą księża z dekanatu i goście, których zaprosicie. Podczas Mszy śpiewał będzie chór "Harmonia". Po Mszy będzie procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Zapraszamy asystę: dzieci I komunijne w albach i z lilią, dzieci Maryi, dziewczynki sypiące kwiatki, panie niosące chorągwie, strażaków oraz służbę liturgiczną. Odpust to szczególny dzień dla wszystkich Parafian.

4. Decyzją Ks. Biskupa Ordynariusza z dniem 1 lipca kończy swoją posługę w naszej parafii ks. Piotr Juszczak, który pracował będzie jako wikariusz w swojej, rodzinnej Parafii pw. św. Stanisława BM w Wieruszowie. Msza święta dziękczynna w int. Księdza Piotra - za jego piękną i oddaną pracę duszpasterską i katechetyczną i jednocześnie imieninowa - będzie w Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, 29 czerwca o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy na tę Mszę.

5. Osoby, które zapisały się na październikową pielgrzymkę do Włoch, przypominamy o wpłacie zaliczki do najbliższej środy, tj. 20 czerwca.

6. Jest do nabycia nowy numer "Opiekuna" oraz ostatnie "różańce jubileuszowe z Patronem Parafii".

7. W związku z wejściem RODO czyli Rozporządzeniem o Ochronie Danych Osobowych jesteśmy zobowiązani do przestrzegania wytycznych, dlatego wszystkie dokumenty z kancelarii parafialnej mogą odbierać osobiście zainteresowanie osoby lub za pisemnym upoważnieniem osoby zainteresowanej. Są to przepisy obowiązujące od 25 maja br. w całej Unii Europejskiej, które mamy obowiązek respektować.

8. Zmarli: śp. Irena Widłowska, l. 68 - pogrzeb we wtorek o 11.00 oraz śp. Zygmunt Hadryan, l. 91. Pogrzeb będzie w czwartek o 11.00. Wieczny odpoczynek...

ks. Krzysztof Śliczny,

Poniedziałek, 11.06 - św. Barnaby

Stanisława Waldowskiego