Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Zdunach

Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 22 listopada 2015 roku

NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dzisiaj przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. O godz. 11.30 zapraszamy na Koncert pieśni w wykonaniu naszego chóru "Harmonia" z racji obchodzonego wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej, po nim będzie Msza w intencji chórzystów.

2. Nasz piękny kościół parafialny wybudowany 1719 roku z dobudowaną kaplicą Opatrzności Bożej w 1733 roku oprócz tego, że jest domem Bożym jest jednocześnie kościołem wpisanym 7 marca 1933 roku do dziedzictwa dóbr kultury. Opiekę nad naszą zabytkową świątynią sprawuje Delegatura w Kaliszu w imieniu Wielkopolskiego Konserwatora Zabytków. Po kontroli naszego kościoła przez tą instytucję wykryto szereg braków i nadużyć, które decyzją tego organu trzeba usunąć, m.in.: zdemontować ogromny stary komin powodujący niebezpieczne pęknięcia stropu kościoła, doraźnie uzupełniliśmy braki w pokryciu dachowym, zdemontowano odbiornik telewizyjny zamontowany bez pozwolenia konserwatora i wbrew przepisom ochrony sakralnego wyglądu zabytku i normom liturgicznym, trwa ekspertyza pęknięć ściany ołtarzowej w prezbiterium od wewnątrz i od zewnątrz. Jednocześnie pragnę podziękować Drogim Parafianom za troskę o naszą świątynię i zaprosić wiernych możliwie najbliżej ołtarza, by wsłuchując się w Słowo Boże przeżywać owocnie tajemnicę Eucharystii.

3. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w środę na Eucharystii o godz. 18.30. Obecność obowiązkowa!

4. W piątek o godz. 13.30 w kaplicy Sióstr Miłosierdzia będzie celebrowana uroczysta Msza święta ku czci Matki Bożej objawiającej Cudowny Medalik, a adoracja Najświętszego Sakramentu u sióstr w piątek od 18.00 do 19.00. Zapraszamy.

5. Społeczność Zespołu Szkół w Zdunach serdecznie zaprasza na konferencję pt.: "Środowisko społeczno-wychowawcze wobec zagrożeń cyberprzestrzeni i świata wirtualnego", którą poprowadzą specjaliści tematu z Warszawy. Prelekcja odbędzie się w najbliższy poniedziałek o godz. 17.00 w Domu Strażaka w Zdunach. Zapraszamy.

6. Nasze Siostry Miłosierdzia z ul. Mickiewicza  zapraszają wszystkie dziewczyny od gimnazjum wzwyż, na rekolekcje otwarte pt.: "Pytania o szczęście...", które odbędą się w dniach 11-13 XII br., szczegóły na plakacie i bezpośrednio u Sióstr.

7. Rekolekcje dla chłopców z gimnazjum i klas ponadgimnazjalnych będą w dniach 27-29 XI w Seminarium Duchownym w Kaliszu. Bliższe informacje u księży i na stronie internetowej seminarium.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy adwent - czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Msze święte roratnie w adwencie będą od poniedziałku do piątku o 17.30 (zamiast Mszy o 18.30).

9. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom już są do nabycia w cenie 6 zł mała i duża po 15 zł w zakrystii i u ministrantów. Ofiarami ze świec wspieramy dzieci z biednych rodzin. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 7.30 zostaną poświęcone opłatki wigilijne, z których ofiary przeznaczone będą na ogrzanie naszego kościoła (w ubiegłym roku z opłatków zebraliśmy 1.740 zł, a za ogrzewanie kościoła musieliśmy zapłacić gazowni 4.200 zł).

10. Zapraszamy na Pielgrzymkę autokarową do Rzymu w Roku Jubileuszu Miłosierdzia od 4-9 lutego 2016 roku. Program znajduje się gablocie. Zapisy i bliższe informacje u ks. proboszcza.

11. Zachęcamy do nabycia prasy religijnej: "Przewodnika katolickiego" i nowego "Opiekuna"

 

Ks. Krzysztof Śliczny


 

Porządek mszy św.

Dni powszednie: 7:00, 18:30
Sobota: 7:00, 17:30
Niedziele i św.: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:30

Biuro parafialne

wt., czw.: 9:00 - 10:00
czw., pt.: po wieczornym nabożeństwie
w święta nieczynne

Przedszkole Parafialne

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 6:30 - 15:30