Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie - 18 lutego 2018 roku

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na tacę inwestycyjną... Serdeczne "Bóg zapłać".

2. Zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: DROGI KRZYŻOWE DLA DZIECI są w piątki o 17.00 (dzieci otrzymują naklejki na planszę o Ojcu Pio). DROGI KRZYŻOWE DLA DOROSŁYCH I MŁODZIEŻY w piątki o 18.00 prowadzone są przez grupy duszpasterskie, najbliższa przez Straż Honorową NSPJ, a po niej Msza wieczorna. Na GORZKIE ŻALE zapraszamy w niedziele o 15.00, a po nich bezpośrednio będzie Msza święta wieczorna.

3. W piątek na prośbę Ojca Świętego Franciszka obchodzić będziemy Dzień modlitwy i postu w intencji pokoju, zwłaszcza w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie. Podczas Mszy świętych i nabożeństw Drogi krzyżowej będziemy błagać Boga o dar upragnionego pokoju na świecie. Natomiast w przyszłą niedzielę przypada Dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami /ad gentes/ - ofiary do puszek przeznaczymy właśnie na ten cel.

4. Jak co roku prosimy Drogich Parafian o dodatkową ofiarę zwaną Daniną Diecezjalną przeznaczoną na seminarium, kurię diecezjalną, katedrę, a przede wszystkim będącą konkretnym wsparciem naszej parafii (zwłaszcza brakującą część czekającej nas zapłaty za nowe 2 dzwony ze sterowaniem). Przygotowane koperty rozdaliśmy w czasie kolędy. Przedstawiciela rodziny prosimy, by przekazał w nich ofiarę na ten cel do koszyczka podczas Gorzkich Żali lub Mszy świętych.

5. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych będą w naszej parafii 12-15 marca br. Rozpoczęcie kursu Mszą świętą 12 marca, w poniedziałek o godz. 18.30. Nie potrzeba wcześniej się zapisywać!

ks. Krzysztof Śliczny,