Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 23 listopada 2014 roku

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

1. Dziś przeżywamy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Chcemy ogłosić, że Jezus jest naszym Panem, któremu chcemy oddać całe nasze życie. Swój odpust przeżywa Parafia w Cieszkowie.

2. Cieszymy się obecnością wśród nas Sióstr Salezjanek, które przyjechały do nas z Ostrowa Wlkp. Dziękujemy Bogu za każdą siostrę zakonną, która wybrała życie z Bogiem, by być miłosierną i dyspozycyjną jak Jezus. Za tydzień w Kościele powszechnym rozpocznie się Rok Życia Konsekrowanego ogłoszony przez papieża Franciszka.

3. Czcicieli św. Ojca Pio zapraszamy w najbliższy poniedziałek na godz. 18.00 na nabożeństwo ku czci Stygmatyka, a po nim na Mszę świętą.

4. Od pierwszej niedzieli grudnia zmieni się godzina Eucharystii niedzielnych i świątecznych z 11.30 na 12.00. Także Msze święte roratnie, wieczorne w adwencie od poniedziałku do piątku będą przeniesione z godziny 18.30 na 17.30.

5. W czwartek o godz. 13.30 w kaplicy Sióstr Miłosierdzia będzie celebrowana uroczysta Msza święta ku czci Matki Bożej objawiającej Cudowny Medalik, a adoracja Najświętszego Sakramentu u sióstr w piątek od 18.00 do 19.00.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy adwent - czas oczekiwania na Boże Narodzenie.

7. Świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom już są do nabycia w cenie 6 zł w zakrystii i u ministrantów. Ofiarami ze świec wspieramy dzieci z biednych rodzin. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 7.30 zostaną poświęcone opłatki wigilijne, z których ofiary przeznaczone będą na ogrzanie naszego kościoła.

8. Zachęcamy do nabycia nowego numeru "Opiekuna", znajdują się w nim ciekawe artykuły m. in. o współczesnym patriotyzmie, o bł. Pawle VI i o życiu konsekrowanym.

ks. Krzysztof Śliczny