Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 28 czerwca 2015 roku

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Ks. biskup ordynariusz dokonał następujących zmian w naszej parafii: Księdza Krzysztofa z administratora mianował na proboszcza zdunowskiej parafii, a Ks. Janusza, naszego wikariusza mianował obrońcą węzła małżeńskiego w Sądzie Biskupim w Kaliszu. Z serca dziękujemy za pełne zaangażowania duszpasterstwo ks. Janusza i zapraszam w poniedziałek, w Uroczystość św. Piotra i Pawła na 18.30 na Mszę świętą dziękczynno-pożegnalną w intencji Ks. Janusza.

2. W poniedziałkową Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła Msze święte w naszym kościele o 7.00, 17.00 i 18.30. Taca w tym dniu przeznaczona na Świętopietrze.

3. Nasz drugi ODPUST PARAFIALNY KU CZCI BOŻEJ OPATRZNOŚCI będzie w przyszłą niedzielę, 5 lipca br. Suma odpustowa rozpocznie się o godz. 12.00, a po niej litania do Bożej Opatrzności i procesja eucharystyczna wokół kościoła. Sumę odpustową i homilie podczas całej niedzieli głosić będzie o. Ashenafi z Etiopii. Na sumę zapraszam: dziewczynki sypiące kwiatki, Dzieci Maryi, dzieci pierwszokomunijne w strojach z liliami, służbę liturgiczną ołtarza, chór, strażaków, delegacje niosące sztandary, wspólnoty parafialne i wszystkich Drogich Parafian i miłych Gości.

4. Siostry Miłosierdzia z mieszkańcami Domu Pomocy dziękują wszystkim ludziom dobrego serca za życzliwość, wsparcie, hojność i pomoc w organizacji festynu oraz za przyłączenie się do budowy naszego boiska. Wszystkim ofiarodawcom, dobroczyńcom i sponsorom składają serdeczne Bóg zapłać!

5. W pierwszy piątek miesiąca zapraszamy na Msze święte o 7.00, 17.00 i 18.30. Spowiedź święta od 16.30 do 17.00.

6. W sobotę zapraszamy Czcicieli Żywego Różańca na Mszę o 7.00 i nabożeństwo pierwszosobotnie.

7. Biuro parafialne przez całe wakacje będzie czynne: we wtorki 9.00-10.00, czwartki i piątki - bezpośrednio po Mszy wieczornej.

8. W sierpniu zapraszamy do Parafialnego Przedszkola wszystkie dzieci (nie tylko z naszego przedszkola).

9. Papież Franciszek powiedział: "Proszę Was, byście codziennie mięli kontakt z Ewangelią, byście czytali ją każdego dnia - jeden fragment, byście ją rozważali, a także nosili zawsze przy sobie, w teczce, w kieszeni. To znaczy, byście każdego dnia karmili się z tego niewyczerpalnego źródła zbawienia". Proponujemy naszym Parafianom i Gościom "Wakacje z Księgą Ewangelii".

10. Zmarł śp. Stanisław Pospiech z ul. Polnej, pogrzeb w poniedziałek o 14.00. Wieczny odpoczynek...

Ks. Krzysztof Śliczny