Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 7 lutego 2016 roku

V NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

1. Dzisiaj 97. rocznica Powstania Wielkopolskiego. Od 8 do 16 lutego Izba Muzealna zaprasza na spotkania dla dzieci i młodzieży szkolnej poświęcone historii powstania wielkopolskiego na Ziemi Zdunowskiej, pt. „Młody powstaniec wielkopolski”.

2. W tym tygodniu przeżywać będziemy Środę popielcową. Msze święte z posypaniem głów popiołem będą o: 7.00, 17.00 i 18.30. W tym dniu obowiązuje post ścisły.

3. W czwartek w liturgii wspominamy Matkę Bożą z Lourdes - jest to ŚWIATOWY DZIEŃ CHORYCH. Zapraszamy wszystkich chorych do naszego kościoła. Od godz. 9.15 okazja do sakramentu pokuty, a o 10.00 Msza święta z udzieleniem sakramentu chorych i "błogosławieństwem lourdzkim". Prosimy o pomoc chorym w dotarciu w tym dniu do kościoła. W sobotę od godz. 8.00 odwiedziny chorych, szczególnie tych, którzy nie dotrą do kościoła na Dzień Chorych.

4. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pasyjne:

Droga krzyżowa dla dzieci - w piątki o 17.00 /bez Mszy, dzieci otrzymywać będą naklejki/

Droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży -w piątki o 18.00 /prowadzona przez grupy duszpasterskie najbliższa przez Żywy Różaniec, a po niej Msza/

Gorzkie Żale - w niedziele o 15.00 z kazaniem pasyjnym /a po nich bezpośrednio Msza święta. Nie ma w Wielkim Poście Mszy o 17.30!!! /

5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie Wielkiego Postu w piątki pomiędzy Drogą krzyżową dla dzieci, a Drogą krzyżową dla dorosłych.

6. Jak co roku prosimy Drogich Parafian o dodatkową ofiarę zwaną Daniną Diecezjalną przeznaczoną na seminarium, kurię diecezjalną, katedrę i inne instytuty diecezjalne. Przygotowane koperty księża rozdali w czasie kolędy. Przedstawiciela rodziny prosimy, by przekazał w nich ofiarę na ten cel do koszyczka podczas Gorzkich Żali lub Mszy świętych.

7. W przyszłą niedzielę taca inwestycyjna przeznaczona będzie na trwający od lipca kapitalny remont domu katechetycznego - chcielibyśmy możliwie najszybciej oddać do użytku parter przedszkola.

8. Rekolekcje dla chłopców będą w Seminarium Duchownym w Kaliszu dla gimnazjum i szkoły średniej od 12 do 14 lutego, a dla maturzystów, studentów i pracujących od 26-28 lutego br. Rekolekcje dla dziewczyn odbędą się od 19 do 21 lutego w domu zdunowskich Sióstr Miłosierdzia.

9. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych będą w naszej parafii od 29 lutego do 3 marca br.

10. Zachęcamy do nabycia prasy religijnej...

Ks. Krzysztof Śliczny