Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 23 kwietnia 2017 roku

ŚWIĘTO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dziś Święto Miłosierdzia Bożego. Na Mszy świętej o godz. 12.00 powitamy wśród nas ks. biskupa Teofila Wilskiego, który udzieli młodym naszej parafii sakramentu bierzmowania. O godz. 15.00 zapraszamy wraz zespołem muzycznym na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Dzisiaj także ofiarami złożonymi do puszek wspieramy prześladowanych w wojnie chrześcijan z Syrii.

2. Bóg zapłać delegacji parafii, która autokarem i własnymi pojazdami udała się do Ostrowa Wielkopolskiego na pogrzeb ks. kanonika Andrzeja Nowaka. Terminy zamówionych Mszy świętych za byłego proboszcza zdunowskiego wywieszone są w gablocie. Módlmy się, by Jezus obdarzył swoim miłosierdziem zmarłego Kapłana - Wieczny odpoczynek...

3. W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski. Msze w parafii o 7.00 i 18.30. W Kaliszu wszyscy księża diecezji spotkają się na Dniu Świętości Kapłańskiej na wspólnym dziękczynieniu Bogu za dar powołania. Prosimy Was o modlitwę, byśmy potrafili służyć.

4. Czas całodziennej adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w naszej parafii został wyznaczony na najbliższy czwartek. Początek adoracji o 7.30, po Mszy porannej, a zakończenie o 18.30, przed Mszą wieczorną. Zachęcamy każdego parafianina, aby znalazł choć kwadrans czasu na osobistą adorację i spotkanie z Jezusem. Od rana zapraszamy osoby starsze, chore i niepracujące, a po południu, aż do wieczora pozostałych parafian. Dzieci zapraszamy na półgodzinną adorację o 17.00, a młodzież o 18.00. Czas podarowany Bogu, nigdy nie będzie czasem straconym.

5. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek: o 20.00 Rada duszpasterska i o 20.45 Rada ekonomiczna.

6. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Biblijna, pt.: "Weź i czytaj!"

7. Zachęcamy do nabycia prasy religijnej: "Opiekuna" z artykułami o św. Łucji z Fatimy, o Bracie Albercie i o suplementach diety, "Gość Niedzielny" z filmem "Zmartwychwstały" na płycie DVD, a dla dzieci "Mały Gość Niedzielny". Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć książkę z racji 100. rocznicy objawień Maryi, pt.: "Wszystko o objawieniach z Fatimy" w cenie 10 zł.

ks. Krzysztof Śliczny,