Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 30 sierpnia 2015 roku

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  Dziś o godz. 8.30 wyruszyła z naszego kościoła Piesza Pielgrzymka na odpust Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie. Niech Maryja pociesza nas w troskach i daje siłę do pięknego życia. W przyszłą niedzielę o 12.00 odpust przy cudownym Obrazie MB Uzdrowienia Chorych w Smolicach.

2. W dniu 1 września dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza święte dla uczniów i nauczycieli wszystkich szkół i przedszkoli naszego miasta, we wtorek o godz. 8.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Spotkanie katechetów uczących w parafii z ks. proboszczem będzie o godz. 10.00 na plebanii. Proszę, aby dzieci naszego przedszkola zostały przyprowadzone przez rodziców, bądź opiekunów do 7.45 lub prosto do kościoła NSPJ. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci parafialnego przedszkola będzie w czwartek o godz. 17.00 w budynku przedszkola. Poświęcenie przyborów szkolnych pierwszoklasistom i przedszkolakom odbędzie się w przyszłą niedzielę (6 IX) na Mszy św. o 10.30.

3. Msza święta miejska za ofiary wojny i za Ojczyznę w 76. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej, przy śpiewie chóru "Harmonia" celebrowana będzie 1 września o godz. 18.30 w naszym kościele parafialnym. Po Eucharystii nastąpi przemarsz - przy asyście orkiestry dętej - pod pomnik ofiar totalitaryzmu przy cmentarzu parafialnym, a także pod pomnik na Placu 700-lecia, gdzie delegacje złożą wiązanki kwiatów i nastąpi krótki koncert melodii patriotycznych w wykonaniu orkiestry dętej. Zapraszamy jako parafia do udziału w uroczystości wraz ze Związkiem Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych, Burmistrzem Zdun i Zdunowskim Ośrodkiem Kultury.

4. W tym tygodniu:

- pierwszy piątek miesiąca - Msze święte: o 7.00, o 17.00 dla dzieci i młodzieży oraz o 18.30. Okazja do spowiedzi świętej o 16.00 i podczas każdej Mszy, zaś adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową NSPJ i ks. Grzegorza, opiekuna grupy od 17.30 do 18.30.

- pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy świętej o godz. 7.00 spotkanie modlitewne Żywego Różańca wynagradzające za grzechy Niepokalanemu Sercu Maryi wraz z ks. Krzysztofem, wikariuszem i opiekunem wspólnoty.

- spotkanie ministrantów i lektorów z ks. Grzegorzem - w najbliższą sobotę o godz. 10.00.

- biuro parafialne jest czynne: we wtorki od 9 do 10, w czwartki od 9 do 10 i po wieczornej Mszy świętej i w piątek po wieczornej Mszy świętej.

5. W poniedziałek, 31 sierpnia o godz. 10.00 w Kaliszu spotkanie dla młodych chętnej do wzięcia udziału w Światowych Dniach Młodzieży w przyszłym roku w Krakowie. Bliższe informacje u księży.

6. Do nabycia u ministrantów i w zakrystii: "Opiekun", Przewodnik katolicki i Rycerz Niepokalanej".

7. W tym tygodniu odszedł do domu Ojca śp. Zdzisław Zaleśny. Wieczny odpoczynek...

Ks. Krzysztof Śliczny