Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 27 lipca 2014 roku

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  Trwają prace odnawiania ogrodzenia przy naszym parafialnym przedszkolu. Serdecznie dziękuję za wykoszenie trawy na naszym parafialnym cmentarzu i ukończenie renowacji pomnika ofiar II wojny światowej i komunizmu.

2. Przypominam, że na naszym cmentarzu segregujemy śmieci w sposób następujący: osobno składamy wszystkie naturalne odpady (bez sztucznych dodatków), do małego pojemnika składamy szkło (tylko szkło -bez elementów plastikowych), a do dużego kontenera pozostałe śmieci. Dziękuję bardzo za zrozumienie i szacunek dla miejsca spoczynku zmarłych.

3. Nasze Parafialne Przedszkole będzie czynne od 1 sierpnia, czyli najbliższego piątku od godz. 8.00 do 14.00. Zapraszamy wszystkie dzieci od 2,5 roku życia do 6 roku życia - są jeszcze wolne miejsca.

4. Proszę odbierać w zakrystii wyznaczone terminy intencji Mszy św., które otrzymałem od ks. Kanonika z pogrzebów do 30 czerwca 2014 r. włącznie.

5. Są wolne miejsca na naszą Pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę, na uroczystość święceń biskupich o. Łukasza Buzuna, nowego biskupa pomocniczego kaliskiej diecezji. Wyjazd 16 sierpnia, w sobotę o godzinie 6.00 z naszego parafialnego parkingu. Powrót do Zdun ok. godziny 21.00. Koszt wyjazdu - 50 zł. Zapisy wraz z wpłatą
w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Serdecznie zapraszam do wspólnego wyjazdu.

6. Przypominam, że biuro parafialne jest czynne w wakacje: we wtorki od 9.00 do 10.00, a w czwartki i piątki po Mszy świętej wieczornej.

7. Zachęcam do pisania na karteczkach i składania do koszyczka - przy obrazie Matki Bożej
- własnych intencji na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, którą w naszym kościele odmawiamy w każdy czwartek po Mszy świętej wieczornej.

8. W tym tygodniu obchodzimy pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź święta od 16.30 oraz podczas każdej Mszy świętej, adoracja Najświętszego Sakramentu od 17.30 do 18.30. Msza święta w intencji Czcicieli Żywego różańca w sobotę o godz. 7.00, a po niej krótkie nabożeństwo pierwszosobotnie.

9. Otrzymałem List od ks. Kapelana Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki. Oto jego treść: "Czcigodny Ks. Proboszczu! Serdecznie pozdrawiamy z Jasnogórskiego Sanktuarium. Dotarliśmy szczęśliwie. Jeszcze raz serdeczne "Bóg zapłać" za okazane serce i wszelką pomoc, szczególnie za przyjęcie pielgrzymów na nocleg i ugoszczenie. Zapewniamy
o modlitewnej pamięci u stóp Jasnogórskiej Pani".
Kochani - to ja Wam dziękuję za Wasze świadectwo miłości i troski wobec pielgrzymów!

10. Nowy numer "Przewodnika katolickiego" jest do odbioru w zakrystii.

11. W minionym tygodniu odeszli do domu Ojca: + Stanisława Jaruzel, + Marian Paszek + Karol Wiecheć i + Marta Szynkowska. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...

ks. Krzysztof Śliczny

wt., czw., pt.: 9:00 - 10:00