Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 24 maja 2015 roku

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Dziś Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Prośmy z wiarą, aby Duch Święty kierował naszym życiem i rozkochał nas w Bogu i Jego Kościele. Dzisiaj także druga tura wyborów prezydenckich - niech sumienie podpowie nam jak właściwie wypełnić mamy nasz obowiązek troski o dobro naszej Ojczyzny. Kończy się czas wielkanocny.

2. Jutro II dzień świąt Pięćdziesiątnicy - Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte w naszym kościele o 7.30, 9.00, 17.00 i 18.30.

3. Nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 w kościele, a w sobotę i niedzielę o 21.00 wraz z Apelem Jasnogórskim przy Grocie Matki Bożej.

4. We wtorek Dzień Matki, pamiętajmy o naszych mamach w nabożeństwie majowym, a dla zmarłych mam prośmy o łaskę nieba.

5. Msza Jubileuszu 40-lecia kapłaństwa Ks. Andrzeja Starzyńskiego, kapelana w DPS-ie, księdza ze Zgromadzenia Misjonarzy św. Wincentego a Paulo będzie celebrowana na życzenie Jubilata w kaplicy Sióstr przy ul. Mickiewicza w czwartek o godz. 16.00. Zapraszamy Parafian do wdzięcznej modlitwy w intencji Ks. Jubilata.

6. Trwa Kongres Eucharystyczny w naszej diecezji... (komunikat Biskupa Kaliskiego).

7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy w naszej parafii Uroczystość I Komunii świętej dla dzieci z klas III o godz. 12.00 (dzieci oczekują o 11.45 przed kościołem). Prosimy, aby niezwiązani z tą uroczystością wierni wybrali inną godzinę Mszy świętej - nawa główna będzie zajęta dla dzieci oraz ich rodziców, rodzeństwa i chrzestnych. Próby dzieci uległy zmianie: 1) w poniedziałek o 16.30 i o 17.00 Msza, 2) we wtorek o 16.30 i 3) w piątek próba generalna o godz. 16.30. Sprzątanie przez rodziców kościoła i otoczenia parafialnego w czwartek od godz. 19.00. Pierwsza Spowiedź święta oraz odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych (dzieci przychodzą ze świecami) w sobotę o godz. 15.00.

8. W dniach 13-14 czerwca z naszej parafii organizujemy Pielgrzymkę autokarową na Czuwanie czcicieli Ojca Pio do Krakowa Łagiewnik. Wyjazd w sobotę o 7.30 z parkingu parafialnego, po przyjeździe do Krakowa wspólny spacer po Starym Krakowie (Katedra Wawelska, Kościół Mariacki, "Okno na Franciszkańskiej" itd.,) czas wolny, i od 21.00 uczestniczymy w nocnym czuwaniu w Bazylice Miłosierdzia Bożego. W Zdunach planujemy być w niedzielę ok. 12.00. Koszt wyjazdu 80 zł. Zapisy w biurze parafialnym lub w zakrystii, prosimy podać nr PESEL. Zapraszamy!

9. Jest do nabycia nowa prasa religijna: "Opiekun", Przewodnik katolicki" i inne.

10. W tym tygodniu odeszła do wieczności: śp. Marianna Figaszewska. Wieczny odpoczynek...

Ks. Krzysztof Śliczny