Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 22 marca 2015 roku

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Modlitwy o Pokój na Ukrainie. Módlmy się za naród ukraiński prosząc Boga o pokojowe rozwiązanie konfliktu i ustanie walk.

2. Od najbliższego poniedziałku do środy w naszym parafialnym kościele będą trwały rekolekcje szkolne. Każdego dnia na godz. 9.00 zapraszamy młodzież wszystkich klas gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej, a na godz. 11.00 dzieci z klas 1-6 szkoły podstawowej. Wtorek będzie dniem spowiedzi, a w środę będą celebrowane Msze w intencji uczniów, dyrekcji, nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi naszych zdunowskich uczelni. Już teraz dziękuję za troskę o nasze dzieci. Dzieci i młodzież każdego dnia otrzymywać będą obrazki-kontrolki obecności na rekolekcjach. Rekolekcje szkolne poprowadzi ks. Marcin Szymczak, wikariusz Par. Najśw. Zbawiciela w Pleszewie.

3. W środę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msze święte o godz. 7.00 i 18.30 (dla młodzieży o 9.00 i dla dzieci o 11.00 - na zakończenie rekolekcji). Wieczorna Msza święta będzie koncelebrowana w intencji: 1) Śp. Księdza Mariana Kwiatkowskiego, długoletniego proboszcza w Zdunach oraz 2) W intencji Parafian z podziękowaniem za troskę Waszą o parafię, w tym także za remont plebanii. Podczas Mszy świętej osoby chętne będą mogły złożyć przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego (9-miesięcznej modlitwy za zagrożone życie dziecka poczętego, znanego tylko Bogu). W tym dniu przypada 23. rocznica powstania naszej, kaliskiej diecezji.

4. Nasz wewnętrzny Odpust Matki Bożej Bolesnej przeżywać będziemy w najbliższy piątek. Zapraszam na Mszę świętą o godz. 18.30, bezpośrednio po której udamy się na Drogę Krzyżową ulicami naszego miasta. Trasa Drogi krzyżowej: ul. Kobylińska, Rejtana, Konstytucji 3 Maja, Polna, Paderewskiego, Łacnowa, Os. Madalińskiego, Kolejowa i przez cmentarz udamy się do kościoła, gdzie zakończymy Drogę krzyżową. Nie będzie w tym dniu Drogi krzyżowej o 17.00 i o 18.00! Dzieci, młodzież i wszystkich parafian zapraszamy do udziału w Drodze krzyżowej ulicami parafii.

5.  Rekolekcje parafialne rozpoczniemy w sobotę, 28 marca i potrwają do 31 marca. Prowadzić je będzie ks. Mirosław Maliński, znany duszpasterz akademicki z Wrocławia. Módlmy się o duchowe owoce rekolekcji i za ks. rekolekcjonistę. W Wielki Poniedziałek (30 marca) będzie parafialny dzień spowiedzi przed Wielkanocą.

6. Kochani parafialnie - bardzo Wam dziękuję za serdeczność i za Waszą troskę o nasz Dom Boży. Wyjaśniam, że firma z Wieruszowa wykonała prace oświetlenia świątyni w tej cenie o której Was wcześniej informowałem. Skąd wyższa kwota? Dodatkowo wykonaliśmy (czego nie było w planach): instalację tablicy rozdzielczej prądu niemieckiej firmy Schneider, oświetliliśmy 4 boczne ołtarze, wymieniliśmy wszystkie 120 żarówek w żyrandolach na ledowe i 40 żarówek w kinkietach na energooszczędne kule oraz zakupiliśmy w Krakowie 2 mosiężne, pozłacane wieczne lampki. Dziękuję Wam za zrozumienie.

7. Zapraszamy do zapisywania dzieci od 2,5 roku życia do naszego Parafialnego Przedszkola. Przedszkole od września będzie czynne od 6.30 do 15.30. Proponujemy wiele zajęć dodatkowych, m. in.: zajęcia z języka angielskiego, logopedię, katechezę przedszkolną, gimnastykę i muzykoterapię. Karty zgłoszeniowe można odbierać w godzinach pracy przedszkola.

8. Młodzież klas III gimnazjum ma swoje spotkanie we czwartek o godz. 17.30 w kościele. Zapraszamy młodzież do wyjazdu w przyszłą niedzielę na Górę Krzyża na Diecezjalne Spotkanie Młodych. Zapisy u ks. Janusza.

9. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę autokarową do Krakowa, Wadowic, Wieliczki i Kalwarii Zebrzydowskiej, organizowaną od 24 do 26 kwietnia przez chór "Harmonia". Zapisy u p. Janusza, prezesa chóru.

10. Dziękujemy Drogim Parafianom za ofiary złożone na tzw. Daninę Diecezjalną.

11. Za tydzień Niedziela Palmowa Męki Pańskiej, na wszystkich Mszach świętych będziemy święcić gałązki palmowe.

12. Zmarła nasza parafianka śp. Janina Dobraś, l. 92 z ul. Strzeleckiej. Pogrzeb w środę o g. 13.00. Wieczny odpoczynek...

Ks. Krzysztof Śliczny