Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 22 maja 2016 roku

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

1. Dziś niedziela Najświętszej Trójcy. To dogmat i jednocześnie tajemnica naszej wiary objawiona przez Jezusa. Jedność Bożych Osób wzywa nas dzisiaj do jedności z całym Kościołem Powszechnym, ale również i z Kościołem domowym, który jest pierwszą świątynią w życiu chrześcijanina – podkreślał to często św. Jan Paweł II.

2. Trwa maj - miesiąc maryjny. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek o 18.00, w środę o 17.00; w Boże Ciało, sobotę i niedzielę o 21.00, a w piątek wraz z procesją po Mszy o 17.30.

3. W czwartek Boże Ciało - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte: o 7.30, po niej o 8.15 wyruszy z kościoła PROCESJA BOŻEGO CIAŁA według tradycyjnej trasy i po powrocie Msza święta polowa przy cmentarzu ok. 9.30, następnie Msza o 12.00 i 17.30 (bez procesji). Cztery ołtarze będą w stałych miejscach, prosimy o ubranie ołtarzy tych samych Parafian co dotychczas, według corocznego zwyczaju. Prosimy Parafian o udekorowanie okien swoich mieszkań motywami eucharystycznymi. Próba dziewczynek sypiących kwiatki we wtorek o 16.00 przy zakrystii.

4. Podczas oktawy Bożego Ciała Msze św. będą w dni powszednie o 17.30 i po nich będzie procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Zapraszamy: dzieci komunijne, dzieci sypiące kwiatki, delegacje ze sztandarami, panów niosących baldachim, służbę liturgiczną i wszystkich wiernych.

5. W czwartek Dzień Matki, pamiętajmy o naszych mamach w naszych wdzięcznych modlitwach.

6. W przyszłą niedzielę w naszej parafii na Mszy o godz. 12.00 będzie miała miejsce Uroczystość Pierwszej Komunii świętej dla dzieci z klas III. Prosimy, aby niezwiązani z tą uroczystością wierni wybrali inną godzinę Mszy świętej - cała nawa główna będzie zarezerwowana dla dzieci oraz ich rodziców, rodzeństwa i chrzestnych. Próby dzieci w poniedziałek, wtorek i środę o 16.30. Sprzątanie przez rodziców kościoła i otoczenia parafialnego w środę o 18.15. Pierwsza Spowiedź święta oraz odnowieniem przyrzeczeń chrzcielnych (dzieci przychodzą ze świecami) w sobotę o godz. 16.00.

7. Młodzieży proponujemy następujące wyjazdy: na Spotkanie Młodych na Polach Lednickich wyjazd w sobotę, 4 czerwca o 9.00 i na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w dniach 30-31 lipca. Zapisy w zakrystii.

8. Zapraszamy na wyjazd autokarowy na Czuwanie Czcicieli i Grup Modlitwy Ojca Pio do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach. Odwiedzimy także Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Leśniowie i na Jasnej Górze. Wyjazd w sobotę, 11 czerwca o 8.00, a powrót w niedzielę ok. 16.00. Koszt 80 zł, zapisy w zakrystii.

9. Odszedł do wieczności: śp. Horst Kittner, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 13.00. Wieczny odpoczynek...

Ks. Krzysztof Śliczny