Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie - 22 kwietnia 2018 roku

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - DOBREGO PASTERZA

1. Dzisiaj obchodzimy IV Niedzielę Wielkanocną zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza, modlimy się o nowe powołania kapłańskie zakonne i misyjne. Polecamy o. Leona Witka, księdza prob. Józefa Wachowiaka, brata Fidelisa i wszystkich księży związanych z naszą parafią. Niech dzielnie idą za Chrystusem Dobrym Pasterzem i prowadzą innych do Niego. Po Mszy o 10.30 spotkanie rodziców dzieci I Komunijnych.

2. W poniedziałek św. Wojciecha, głównego patrona Polski, w środę św. Marka, ewangelisty.

3. Wyjazd autokarowy młodzieży naszej parafii, w tym młodzieży 7 klas i 2 gimnazjum przygotowujących się do sakramentu bierzmowania na Rejonowe Spotkanie Młodych, pt. "Moje ID" będzie w piątek o godz. 16.30 z parkingu parafialnego. Powrót ok. 20.30.
Chętną młodzież zapraszamy do zapisywania się w zakrystii. Koszt symboliczny 5 zł. Zapraszamy.

4. Wyznaczony przez kurię dzień adoracji całodziennej Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie przypada w naszej parafii w najbliższy piątek od 7.30 rano do 18.30. Zachęcamy, aby każdy choć na kwadrans przyszedł na adorację Pana Jezusa w naszym kościele.

5. W przyszłą niedzielę w naszej parafii przeżywać będziemy Uroczystość Poświęcenia Kościoła pw. św. Jana Chrzciciela w Zdunach. Nasz kościół został konsekrowany 67 lat temu, 27 kwietnia 1951 roku przez Księdza Arcybiskupa Walentego Dymka, metropolitę poznańskiego, gdy proboszczem parafii w Zdunach był ks. mgr Zbigniew Szuberlak. Zapraszamy na uroczystą sumę w intencji Parafian o 9.00, aby podziękować Bogu za nasz Dom Boży. Podczas Mszy zaśpiewa chór "Harmonia".

6. Zachęcamy do nabycia nowego numeru "Opiekuna" i dla dzieci "Małego Gościa niedzielnego".

------

Zarząd Województwa Wielkopolskiego informuje:

W trosce o zdrowie i życie mieszkańców, na terenie całego województwa wielkopolskiego, od 1 maja 2018 r. zaczynają obowiązywać UCHWAŁY ANTYSMOGOWE, które zakazują stosowania najgorszej jakości paliw stałych np. bardzo drobnego miału lub węgla brunatnego czy flotokoncentratu.

Ponadto wszystkie nowe kotły muszą zapewnić możliwość wyłącznie automatycznego podawania paliwa, wysoką efektywność energetyczną oraz dotrzymanie norm emisyjnych. Szczegółowych informacji w sprawie udziela Departament Środowiska (www.umww.pl).

ks. Krzysztof Śliczny,