Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 21 września 2014 roku

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj podczas Mszy świętych poznajemy postać Ojca Pio, włoskiego stygmatyka. Zapraszamy na Mszę świętą w najbliższy wtorek na godz. 18.30 wszystkich, a szczególnie tych, którzy chcieliby należeć do Grupy Modlitwy Ojca Pio. 11 października (sobota) wspólnie z grupą krotoszyńską i ks. Rolandem organizujemy wyjazd do Wołczyna na diecezjalne spotkanie czcicieli Ojca Pio. Koszt - 40 zł. Serdecznie zapraszamy do zapisywania się w zakrystii i biurze.

2. Na trwający remont ogrodzenia naszego przedszkola w ubiegłą niedzielę inwestycyjną zebraliśmy 3.390 zł, za które serdeczne "Bóg zapłać!". Obecnie trwają prace nad odnowieniem elementów betonowych poprzez zastosowanie trzech rodzajów gładzi murarskich, które mają uzupełnić i zakonserwować ogrodzenie.

3.  W środę w naszej diecezji święto: Rocznica Poświęcenia Katedry św. Mikołaja w Kaliszu. Módlmy się za naszą diecezję, lud wierny i jej pasterzy.

4. Adoracja Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie będzie u Sióstr Miłosierdzia w najbliższy piątek od 18.00 do 19.00.

5. Dnia 27 września przypada Uroczystość św. Wincentego a Paulo, założyciela Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia (szarytek), sióstr, które pracują na terenie  naszej parafii. Uroczysta Msza święta będzie w przeddzień, czyli 26 września, w piątek o godz. 13.30, w kaplicy sióstr. Siostry serdecznie zapraszają. W przyszłą niedzielę (28 IX) w naszym parafialnym kościele, 10 min przed każdą Mszą świętą, siostry zapraszają na krótką prezentację o swoim Patronie.

6. Niedziela 28 września 2014 r. będzie poświęcona modlitwie całego Kościoła powszechnego w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który odbędzie się w dniach 5 – 19 października w Rzymie. Przedmiotem obrad Zgromadzenia będą “Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji”.

7. Jest do nabycia u ministrantów i w zakrystii prasa religijna.

8. W kruchcie można składać kwiaty do przystrojenia naszego kościoła. Ofiarodawcom już teraz składamy serdeczne wyrazy wdzięczności.

9. W tym tygodniu odeszła do domu Ojca śp. Jadwiga Zając. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...

ks. Krzysztof Śliczny

wt., czw., pt.: 9:00 - 10:00