Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 26 października 2014 roku

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj w naszej parafii przeżywamy Niedzielę modlitw o powołania. Są z nami dwaj klerycy kaliskiego seminarium: Łukasz z V roku i Norbert z I roku. Dziękujemy za ich obecność wśród nas, wspólną modlitwę i skierowane do nas słowo. Naszą odpowiedzią niech będzie modlitwa i ofiary złożone dziś na tacę na rzecz seminarium.

2. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie w trwające prace na plebanii i na naszym cmentarzu oraz za segregację śmieci i troskę o nagrobki swoich bliskich.

3. Zakończenie nabożeństw różańcowych dla dzieci w czwartek o godz. 17.00. Dzieci przynoszą plansze różańcowe, a za ich piękne uczestnictwo czeka ich "słodka niespodzianka".

4. W sobotę, 1 XI obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w tym dniu będą o godz.: 7.30, 9.00, 10.30 i 13.00 procesja oraz Msza święta przy ołtarzu polowym na cmentarzu. Nie będzie Mszy świętych o 11.30 i o 17.30!

Na godz. 18.00 zapraszamy wspólnie z młodzieżą na "Wieczór świętości" - przy Pomniku Poległych na naszym cmentarzu -prosimy zabrać znicze, które później pozostawimy na grobach naszych bliskich.

5. Podczas Oktawy Wszystkich Świętych (2-8 XI) codziennie pół godziny przed wieczorną Mszą świętą będziemy odmawiać różaniec za zmarłych z czytaniem wymienianek. Wymienianki prosimy przynosić do zakrystii, lub wrzucać w kopercie do koszyczka przy zbieraniu tacy. W tym też czasie możemy zdobywać odpusty zupełne za naszych zmarłych pod następującymi warunkami: nawiedzenie cmentarza i kościoła, bycie w stanie łaski uświęcającej, odmówienie Ojcze nasz, Wierzę w Boga Ojca i modlitwa w intencjach Ojca Świętego, np. Zdrowaś Mario.

6. Po wielu prośbach naszych parafian, aby Msze święte zamówione na pogrzebie były odprawiane w naszej parafii, postanowiliśmy wprowadzić Msze święte zbiorowe za zmarłych w piątki o 18.30, a także w oktawie Wszystkich Świętych.

7. Rekolekcje dla dziewcząt szkół gimnazjalnych i starszych odbędą się od 7-9 listopada u Sióstr Miłosierdzia. Szczegóły na plakatach i u sióstr przy ul. Mickiewicza 21. Zapraszamy.

8. Zachęcamy do nabycia nowej prasy: "Opiekuna" i Przewodnika katolickiego".

9. W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Zenon Naskręt. Wieczny odpoczynek...

ks. Krzysztof Śliczny