Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie - 24 września 2017 roku

XXV NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO

1. KORONKA NA ULICACH MIAST ŚWIATA, to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny skupia tysiące ludzi na całym świecie. Nasza parafia pragnie po raz pierwszy włączyć się w tę inicjatywę iskry Bożego Miłosierdzia. Zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych w czwartek, 28 września o 15.00 na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, którą odmówimy wspólnie na Rynku przy zdunowskim Ratuszu (w miejscu gdzie w święta ustawiona jest szopka bożonarodzeniowa). Dajmy świadectwo mocy Bożej i głośmy Boga na placach miasta - do tego zachęca papież Franciszek. Niech każdy zabierze kogoś. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy obrazek.

2. Serdecznie zapraszamy Parafian, młodszych i starszych na Mszę świętą jubileuszową i festyn z racji 25-LECIA PRZEKSZTAŁCENIA OCHRONKI PARAFIALNEJ W NIEPUBLICZNE PRZEDSZKOLE PARAFIALNE W ZDUNACH. Uroczystość odbędzie się w najbliższą niedzielę, 1 października br. o godz. 12.00 Mszą świętą, którą z nami będzie celebrował były nasz wikariusz Ks. kanonik Rafał Mielcarek z Pogorzelicy, następnie w kolorowym korowodzie obejdziemy plac Kościuszki i udamy się na parking parafialny, gdzie będzie usytuowana scena i tam odbędą się wszystkie wydarzenia festynowe, aż do godz. 18.00. W programie występ gościa głównego festynu p. Gosi Kosik jako DJ Miki, znanej z programów dziecięcych w telewizji, zaproszonych gości, dzieci z obu przedszkoli, chłopców z Mickiewicza, scholii, absolwentów. Będzie mała gastronomia, coś na ciepło i na słodko, dmuchańce, malowanie twarzy, sesje fotografii dziecięcej, wystawa zdjęć w budynku przedszkola i wiele innych ciekawostek. Zapraszamy wszystkie dzieci z rodzicami, dziadkami. Zaprośmy także rodzinę i znajomych. Wszyscy niech czują się zaproszeni.

3. W tym roku Rodzina Wincentyńska, do której należą Siostry Miłosierdzia pracujące w naszej parafii obchodzi Jubileusz 400-lecia charyzmatu. Z tej okazji w dniach od 25 września do 1 października w naszym kościele będzie można obejrzeć ekspozycję związaną z posługą Rodziny Wincentyńskiej w świecie. Serdecznie zapraszamy. W środę św. Wincentego a Paulo, zapraszamy do kaplicy na ul. Mickiewicza 21 na Mszę świętą za siostry, księdza kapelana i wychowanków w dzień swojego patrona. Siostry zapraszają także w piątek od 18.00 do 19.00 na adorację Najświętszego Sakramentu.

4. Zapraszamy na wyjazd autokarowy na XI Spotkanie Grup Modlitwy Ojca Pio do Wołczyna. Wyjazd w sobotę, 7 X o 6.45 z parkingu parafialnego. Koszt - 50 zł.

5. Do nabycia diecezjalne kalendarze, różańce jubileuszowe i nowy numer "Opiekuna".

ks. Krzysztof Śliczny,