Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 31 sierpnia 2014 roku

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  Dziś o godz. 8.30 wyruszyła z naszego kościoła Piesza Pielgrzymka na odpust Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom (dzieciom, młodzieży i dorosłym) za piękne świadectwo wiary. Zaś za tydzień (7.IX) o godz. 12.00 odpust przy cudownym Obrazie Matki Bożej Pocieszenia w Smolicach.  Proboszcz - ks. dr Błażej serdecznie zaprasza.

2. Jutro dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza święte dla uczniów i nauczycieli wszystkich szkół i przedszkoli naszego miasta, w poniedziałek o godz. 8.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Podczas Mszy św. będzie okazja do sakramentu pojednania. Spotkanie katechetów uczących w parafii z ks. Krzysztofem będzie o godz. 10.00 (po uroczystościach rozpoczęcia roku w szkole) na salce nad przedszkolem. Proszę, aby dzieci naszego przedszkola zostały przyprowadzone przez rodziców, bądź opiekunów prosto do kościoła, a po Mszy odprowadzone do przedszkola. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci naszego przedszkola będzie w piątek o godz. 17.45 w budynku przedszkola. Poświęcenie przyborów szkolnych pierwszoklasistom i przedszkolakom w przyszłą niedzielę (7 IX) na Mszy św. o 10.30.

3. Msza święta miejska za ofiary wojny i za Ojczyznę w 75. rocznicę wybuchu II wojny światowej, przy śpiewie chóru "Harmonia" celebrowana będzie 1 września o godz. 18.30 w naszym kościele parafialnym. Po Eucharystii nastąpi przemarsz - przy asyście orkiestry dętej - pod pomnik ofiar totalitaryzmu przy cmentarzu parafialnym, a także pod pomnik na Placu 700-lecia, gdzie delegacje złożą wiązanki kwiatów i nastąpi krótki koncert melodii patriotycznych w wykonaniu orkiestry dętej. Zapraszamy jako parafia do udziału w uroczystości wraz ze Związkiem Kombatantów i Byłych Więźniów Politycznych, Burmistrzem Zdun i Zdunowskim Ośrodkiem Kultury.

4. W najbliższy czwartek, do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu przybędzie ogólnopolska pielgrzymka rodzin, pt.: "O prawie do życia - bez kompromisu". W programie: koncert orkiestry dętej, nabożeństwo do św. Józefa, konferencja prof. Bogdana Chazana (obrońcy życia, który za odmowę wykonania aborcji chorego dziecka został zwolniony z funkcji dyrektora Szpitala Położniczo-Ginekologicznego im. Świętej Rodziny w Warszawie) oraz Eucharystia pod przewodnictwem abpa Sławoja Leszka Głodzia z Gdańska.

5. Dziękuję serdecznie za: wykoszenie trawy przy przedszkolu, konserwację i wymianę elementów zabezpieczających huśtawki na placu zabaw oraz wymianę na nowoczesne (ledowe i na ruch) oświetlenie korytarzy przedszkolnych.

6. W tym tygodniu:

- pierwszy piątek miesiąca - Msze święte: o 7.00, 17.00 dla dzieci i 18.30. Okazja do spowiedzi świętej o 16.30 i podczas każdej Mszy, zaś adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową NSPJ i ks. Janusza, opiekuna grupy od 17.30 do 18.30.
- pierwszą sobotę miesiąca, po Mszy świętej o godz. 7.00 spotkanie modlitewne Żywego Różańca wraz z ks. Krzysztofem, opiekunem wspólnoty - wynagradzające za grzechy  Niepokalanemu Sercu Maryi.

- spotkanie ministrantów i lektorów z ks. Januszem - w najbliższą sobotę o godz. 10.00.

- biuro parafialne jest czynne: we wtorki od 9 do 10, w czwartki od 9 do 10 i po wieczornej Mszy świętej i w piątek po wieczornej Mszy świętej.

7. Do nabycia u ministrantów i w zakrystii jest Kalendarz diecezjalny na 2015 rok w cenie 5 zł oraz aktualna prasa religijna: "Opiekun", Przewodnik katolicki i Rycerz Niepokalanej".

8. Po modlitwie za prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie, pasterze Kościoła zachęcają nas, aby w niedzielę 7 września materialnie wspomóc naszych cierpiących braci i siostry, dlatego wówczas zostanie na ten cel przeprowadzona zbiórka ofiar do puszek przy wyjściu z naszego Kościoła /komunikat/.

9. W tym tygodniu odszedł do domu Ojca śp. Paweł Gradel. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

ks. Krzysztof Śliczny

wt., czw., pt.: 9:00 - 10:00