Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 22 lutego 2015 roku

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. W tym tygodniu ruszają prace przy wymianie oświetlenia wewnątrz naszego kościoła, dlatego w tym czasie Msze święte będą celebrowane w kaplicy Opatrzności Bożej.

2. Trwa Wielki Post, czas pokuty i nawrócenia, czas dobrych postanowień i pracy nad sobą. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne: Droga krzyżowa dla dzieci - w piątki o 17.00 /bez Mszy, dzieci otrzymywać będą naklejki/, Droga krzyżowa dla dorosłych i młodzieży - w piątki o 18.00 /prowadzona przez grupy duszpasterskie, a po niej Eucharystia/. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czasie Wielkiego Postu w piątki pomiędzy Drogą krzyżową dla dzieci, a Drogą krzyżową dla dorosłych. Gorzkie Żale - w niedziele o 15.00 z kazaniem pasyjnym na temat grzechów głównych /a po nich bezpośrednio Msza święta. Nie ma w Wielkim Poście Mszy świętej o 17.30!!! /

3. Jak co roku prosimy Drogich Parafian o dodatkową ofiarę zwaną Daniną Diecezjalną przeznaczoną na seminarium, kurię diecezjalną, katedrę i inne instytuty diecezjalne. Przygotowane koperty można pobrać z ołtarza Matki Bożej Bolesnej. Przedstawiciela rodziny prosimy, by przekazał w nich ofiarę na ten cel do koszyczka podczas Gorzkich Żali, bądź do wystawionej specjalnej skrzynki przy ołtarzu Matki Bożej Bolesnej.

4. W przyszłą niedzielę, 1 marca gościć będziemy w naszej parafii ks. Andrzeja Antoniego Klimka, redaktora naczelnego "Opiekuna", który będzie głosił Słowo Boże oraz będzie możliwość nabycia książek ks. Andrzeja i poproszenia o dedykację autora.

5. Także w przyszłą niedzielę na Mszy o 9.00 modlić się będziemy w intencji tzw. Żołnierzy wyklętych" - poległych bohaterów naszej Ojczyzny. Przez całą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na fundusz pomocy polskim misjonarzom.

6. Siostry Miłosierdzia zapraszają dziewczyny od gimnazjum wzwyż, na rekolekcje, które odbędą się u sióstr przy ul. Mickiewicza od 6 do 8 III br. Bliższe informacje na plakacie.

7. Bóg zapłać Czcicielom Żywego Różańca i Straży Honorowej NSPJ oraz anonimowej rodzinie za sfinansowanie pełnej zastawy obiadowej na różne uroczystości w naszej parafii.

8. W tym tygodniu odwiedzili nas redaktorzy "Niedzieli", tygodnika katolickiego od tronu Matki Bożej z Częstochowy. Jest możliwość do nabycia "Niedzieli" w zakrystii, w prenumeracie lub w wolnej sprzedaży.

Ks. Krzysztof Śliczny