Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 19 marca 2017 roku

NIEDZIELA III WIELKIEGO POSTU

1. Podczas ostatniej niedzieli inwestycyjnej zebraliśmy 5.231 zł. Modlimy się za ofiarodawców, by Bóg za ich otwarte serca obdarzał ich rodziny hojnym błogosławieństwem.

2. W poniedziałek obchodzić będziemy przeniesioną z niedzieli Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP i Opiekuna Zbawiciela. Msze święte o godz. 7.00 i 18.30. Na zaproszenie ks. Biskupa Ordynariusza informujemy o wyjeździe autokarowym do Kalisza, aby wspólnie w czwartek, 6 kwietnia podczas uroczystej Eucharystii w sanktuarium podziękować za opiekę św. Józefa nad naszymi rodzinami. Koszt wyjazdu - 30 zł. Wyjazd o g. 14.00. Zwiedzimy także seminarium i katedrę.

3. W sobotę obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte z uroczystości o godz. 7.00 i o 9.00. Podczas Mszy świętej o godz. 9.00 dziękować będziemy Bogu za 25 lat istnienia Diecezji Kalskiej. Na zakończenie tej Mszy odmówimy specjalną modlitwę jubileuszową i odśpiewamy  hymn "Ciebie Boga wysławiamy..." Druga intencja tej Mszy świętej będzie za śp. Ks. Proboszcza Mariana Kwiatkowskiego (imieninowa), który był proboszczem w Zdunach 31 lat. Wieczorna Msza święta w sobotę będzie już z IV Niedzieli Wielkiego Postu, a nie z Uroczystości Zwiastowania.

4. Drogi krzyżowe: dla dzieci w piątki o 17.00, a dla dorosłych i młodzieży - w piątki o 18.00, najbliższa prowadzona będzie przez młodzież kl. III gimnazjum. Gorzkie Żale - w niedziele Wielkiego Postu o 15.00 z kazaniami pasyjnymi, a po nich bezpośrednio Msza św. bez kazania.

5. Dziękujemy serdecznie tym rodzinom, które złożyły już ofiary serca w postaci Daniny Diecezjalnej.

6. Trwają zapisy dzieci do Parafialnego Przedszkola. Bliższe informacje na plakacie. Jednocześnie prosimy wszystkich, którzy posiadają dawne fotografie ochronki parafialnej o przyniesienie do zeskanowania w godzinach pracy przedszkola. Dowiedzieliśmy się, że Kronika przedszkolna ponoć była, ale zaginęła. Jeśli ktoś ją pożyczył, a zapomniał oddać, prosimy, aby to niezwłocznie uczynił.

7. Nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych odbędą się w Zdunach od 27 do 30 marca.

8. Polecamy dzieciom nowy numer "Małego Gościa Niedzielnego" ze skarbonką miłosierdzia.

ks. Krzysztof Śliczny,