Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 26 kwietnia 2015 roku

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA - DOBREGO PASTERZA

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, módlmy się za naszych pasterzy i o nowe powołania.

2. W minionym tygodniu wykonaliśmy wiele prac porządkowych przy terenie naszego kościoła. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim mężczyznom, którzy z poświęceniem i oddaniem służą naszej parafii!

3. W najbliższy poniedziałek przypada w naszej parafii całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja potrwa od 7.30 do 18.30. Zachęcam do adoracji Pana Jezusa: mieszkańców wiosek należących do parafii oraz osoby niepracujące zapraszam od rana do godz. 15, później zapraszam mieszkańców Zdun, osoby pracujące oraz dzieci i młodzież naszej parafii.

4. W piątek rozpoczyna się maj - miesiąc maryjny. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na nabożeństwa majowe, które w tym roku odbywać się będą od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 w kościele, a w soboty i niedziele maja o 21.00 wraz z Apelem Jasnogórskim przy Grocie Matki Bożej. Na piątek, 1 maja biskupi polscy udzielają nam dyspensy od spożywania pokarmów mięsnych. Jest to także pierwszy piątek miesiąca, spowiedź święta od godz. 16.00 do 17.30.

5. Mocą dekretu Stolicy Apostolskiej wyjątkowo w tym roku Uroczystość NMP Królowej Polski zostaje przeniesiona na sobotę, 2 maja. Msze święte w tym dniu według porządku niedzielnego. Po Mszy świętej o godz. 7.30 swoje spotkanie pierwszosobotnie mają członkowie Żywego Różańca.

6. W przyszłą niedzielę (3 V) będziemy podczas Mszy świętej o godz. 9.00 świętować Uchwalenie Konstytucji 3 Maja i ta Msza św. będzie celebrowana w intencji Ojczyzny, Miasta i Strażaków. Program obchodów znajduje się na plakacie, pamiętajmy w tym dniu o wywieszeniu flagi narodowej.

7. KONGRES EUCHARYSTYCZNY w naszym rejonie odbędzie się w czwartek, 30 kwietnia 2015 roku w Krotoszynie. Stańmy licznie przy Panu Jezusie, żywym w Eucharystii i wyznajmy Mu naszą miłość.

PROGRAM STACJI KONGRESU EUCHARYSTYCZNEGO W KROTOSZYNIE:

18.00 - katecheza na temat Eucharystii w kościele św. Piotra i Pawła oraz w krotoszyńskiej Farze

18.40 Przedstawiciele parafii ze sztandarami, nadzwyczajni szafarze w albach,

ministranci w strojach gromadzą się przed domem parafialnym na ul. Farnej

19.00 - Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Henryka Gulbinowicza (na Rynku) i procesyjne przejście z Najświętszego Sakramentem do kościoła farnego
Adoracja Najświętszego Sakramentu w Farze potrwa do godz. 22.00.

8. Polecamy prasę religijną, szczególnie nowy, ciekawy numer "Opiekuna".

Ks. Krzysztof Śliczny