Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Zdunach

Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 23 października 2016 roku

 

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA


1. Dzisiaj przeżywamy niedzielę misyjną. Słowem o misjach dzieli się z nami długoletnia misjonarka na Dominikanie s. Gertruda Bukowska, szarytka. Zachęcam do wsparcia misji prowadzonych przez siostry szarytki poprzez udział w "loterii misyjnej" przed kościołem.

2. Dziś w kościele parafialnym o godz. 15.00 odbędzie się Koncert Papieski w wykonaniu Zdunowskiego Zespołu Wokalnego i Chóru "Harmonia". Serdecznie zapraszamy!

3. Podczas ubiegłotygodniowego liczenia wiernych naliczyliśmy, że w niedziele regularnie uczęszcza na Mszę świętą 1/3 Parafian z czego ok. 40 % przyjmuje Komunię świętą. Módlmy się za pozostałych Parafian, aby zbliżyli się do Boga i Jego Kościoła
oraz sakramentów świętych.

4. W czwartek zapraszamy dzieci na Bal Wszystkich Świętych. Rozpocznie się on o 16.00 i potrwa do 18.00 w Domu Strażaka. Jednocześnie przestrzegamy wraz z papieżem Franciszkiem przed angażowaniem się w pogańskie i satanistyczne Halloween.

5. W minionym tygodniu zakończyły się prace przy wymianie zniszczonego chodnika na naszym cmentarzu, prace doraźnego zabezpieczenia studzienek wokół kościoła oraz z nakazu sanepidu rozebraliśmy starą toaletę i w tym miejscu zrekonstruowaliśmy brakujący mur wokół kościoła. Jednocześnie informujemy, że nowa toaleta znajduje się przy biurze parafialnym i każdego dnia jest otwarta od pierwszej Mszy porannej do zakończenia Mszy wieczornej.

6. W miesiącu październiku zapraszamy na nabożeństwa różańcowe.

7. Dziękuję za troskę o zachowanie czystości i pamięć modlitewną przy grobach zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu.

8. Kartki na wymienianki jednorazowe, które prosimy wyraźnie wypisać wyłożone są
przy bocznych ołtarzach i wypisane w kopercie prosimy wrzucać do koszyczka.

8. U ministrantów i w zakrystii dostępny jest nowy "Opiekun" i Przewodnik katolicki",
"Mały Gość niedzielny" oraz kalendarz diecezjalny na 2017 r.

 

ks. Krzysztof Śliczny

 

 

 

Porządek mszy św.

Dni powszednie: 7:00, 18:30
Sobota: 7:00, 17:30
Niedziele i św.: 7:30, 9:00, 10:30, 12:00, 17:30

Biuro parafialne

wt., czw.: 9:00 - 10:00
czw., pt.: po wieczornym nabożeństwie
w święta nieczynne

Przedszkole Parafialne

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 6:30 - 15:30