Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 26 czerwca 2016 roku

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dziś trwa organizowana przez OSP Zduny, Akcja honorowego oddawania krwi. Chętni mogą to uczynić przy ZSP przy ul. Strzeleckiej od 13.00 do 16.00. Na każdego dawcę czeka upominek.

2. Dekretem ks. Biskupa Kaliskiego, wikariusz naszej parafii Ks. Grzegorz Nickel od 1 lipca został mianowany administratorem Parafii pw. Narodzenia NMP w Morawinie w dekanacie Grabowskim. Dziękujemy Bogu za Jego roczną posługę wśród nas i zapraszamy wszystkich na Mszę świętą dziękczynno-pożegnalną w int. Ks. Grzegorza we wtorek o godz. 18.30.

3. Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła przypada w środę. Módlmy się w tym dniu szczególnie za papieża Franciszka. Msze o 7.00 i 18.30. Taca przeznaczona na tzw. "Świętopietrze".

4. Najbliższy piątek to I piątek miesiąca. Msze o 7.00, 17.00 i 18.30. Spowiedź od 16.30 do 17.00 i od 18.00 do 18.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową NSPJ pomiędzy wieczornymi Mszami.

5. W I sobotę miesiąca, Msza św. dla czcicieli Matki Bożej z nabożeństwem wynagradzającym o 7.00.

6. W przyszłą niedzielę, 3 lipca świętować będziemy nasz drugi ODPUST PARAFIALNY KU CZCI BOŻEJ OPATRZNOŚCI. Suma odpustowa rozpocznie się o 12.00, a po niej litania i procesja wokół kościoła. Zapraszamy na procesję asystę: dzieci sypiące kwiatki, dzieci I komunijne i rocznicowe, Dzieci Maryi, sztandary, strażaków, służbę liturgiczną, chór, grupy duszpasterskie i wszystkich Parafian. Sumę odpustową wraz z homilią celebrować będzie o. Wojciech Minta, werbista i misjonarz z Togo. Ojciec Wojciech będzie głosił kazania na wszystkich Mszach w niedzielę oraz będzie możliwość złożenia ofiar na jego misje w Afryce.

7. Msza o dobre urodzaje w przyszłą niedzielę o godz. 9.00.

8. Spowiedź święta podczas wakacji, 15 min przed Mszami świętymi.

9. Zachęcamy do podzielenie się kwiatami do ustrojenia naszej świątyni.

10. Biuro parafialne przez całe wakacje będzie czynne: we wtorki 9.00-10.00, czwartki i piątki - bezpośrednio po Mszy wieczornej (nie będzie czynne w czwartki rano!).

11. Wszystkim Parafianom i Gościom - dobrego tygodnia, a dzieciom, młodzieży oraz urlopowiczom życzymy udanego wypoczynku oraz przypominamy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej i dawania dobrego świadectwa naszej wiary.

Ks. Krzysztof Śliczny