Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 28 sierpnia 2016 roku

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

1. Dzisiaj rano wyruszyła z naszego kościoła Piesza Pielgrzymka na odpust Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie. Niech Maryja pociesza nas i daje siłę do pięknego życia.

2. Pierwszego września dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza święte dla uczniów i nauczycieli wszystkich szkół i przedszkoli naszego miasta, w czwartek o godz. 8.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa (w tym dniu nie będzie Mszy o 7 rano). Proszę, aby dzieci naszego przedszkola zostały przyprowadzone przez rodziców do godz. 7.40 lub prosto do kościoła NSPJ, gdyż wszyscy chcemy uczestniczyć we Mszy świętej. Spotkanie katechetów uczących na terenie parafii z ks. proboszczem będzie o godz. 10.30 na plebanii. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci naszego przedszkola będzie w przyszły poniedziałek (5 IX) o g. 17.00. Poświęcenie przyborów szkolnych pierwszoklasistom odbędzie się w przyszłą niedzielę (4 IX) na Mszy św. o 10.30.

3. Msza święta za ofiary wojny i za Ojczyznę w 77. rocznicę Wybuchu II Wojny Światowej, przy udziale władz miasta i śpiewie naszego chóru "Harmonia" celebrowana będzie 1 września o godz. 18.30 w naszym kościele parafialnym. Szczegóły na plakacie.

4. W tym tygodniu:

- pierwszy piątek miesiąca - Msze święte: o 7.00, o 17.00 dla dzieci i młodzieży oraz o 18.30. Okazja do spowiedzi świętej od 16.00, zaś adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Straż Honorową NSPJ od 17.30 do 18.30.

- pierwsza sobota miesiąca, po Mszy świętej o godz. 7.00 spotkanie modlitewne Żywego Różańca wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

- spotkanie ministrantów i lektorów z ks. Krzysztofem - w najbliższą sobotę o godz. 10.00.

5. Do nabycia u ministrantów i w zakrystii nowe numery: "Opiekuna", Przewodnika katolickiego, Rycerza Niepokalanej" i kalendarz diecezjalny na 2017 rok.

6. Zmarł śp. Józef Matuszewski, tata naszego wikariusza, ks. Krzysztofa. Pogrzeb we wtorek o 12.00 w Rychwale k/Konina. Księdzu Krzysztofowi składamy wyrazy współczucia i nadziei chrześcijańskiej, a za zmarłego Józefa modlimy się: "Wieczny odpoczynek..."

ks. Krzysztof Śliczny