Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia Duszpasterskie - 11 grudnia 2016 roku

III NIEDZIELA ADWENTU

TACA INWESTYCYJNA

1. Dzisiaj niedziela inwestycyjna, ofiary przeznaczone są na prace podejmowane w parafii. Przyjmijcie Kochani Parafianie jako podziękowanie słowa modlitwy, które odmawiano w naszej świątyni przed 50-laty: "Ojcze Najlepszy! Ześlij łaskę i błogosławieństwo Twoje na naszych Parafian, którzy w poczuciu jedności z nami otworzyli serca na ogromne potrzeby naszej Parafii i ofiarowali nam dar miłości braterskiej. Dziękujemy też za wzajemny dar miłości do bliźniego okazywany w codziennej uczynności, uprzejmości, życzliwości i uśmiechu dla innych".

2. Trwa piękny czas adwentu, a w nim roraty, odprawiane w naszej parafii od poniedziałku do piątku o godz. 17.30 dla dzieci i dorosłych, a w soboty o 7.00 dla dorosłych parafian. Uczmy się od Maryi wytrwałej modlitwy i dobroci wobec naszych bliźnich.

3. We wtorek św. Łucji i 35. rocznica wprowadzenia stanu wojennego – w tym dniu szczególnie modlitwy za naszą Ojczyznę.

4. W najbliższą sobotę od godz. 9.00 zapraszamy chętnych do pomocy w posprzątaniu naszej świątyni, a po południu o 15.30 parafialne spotkanie opłatkowe w Domu Strażaka, na które zapraszamy grupy i wspólnoty dziecięce, młodzieżowe i dla dorosłych oraz katechetów, szafarzy oraz wszystkich angażujących się w życie parafii. Prosimy, aby każda grupa przyniosła po dwie blachy ciasta.

5. W zakrystii można nabyć opłatki wigilijne. Ofiary z opłatków zostaną przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Polecamy świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom i prasę religijną.

6. Od najbliższej środy rozpoczynamy spowiedź w naszym dekanacie. Spowiedź przedświąteczna w Zdunach będzie w środę, 21 grudnia.

7. "Pomimo tego, że na świecie jest obecnie zgłoszonych 28 milionów potencjalnych dawców szpiku, jednak niektórzy chorzy nie mają wśród nich swojego genetycznego bliźniaka, nadal czekają na tą jedyną osobę, która zechce podarować im życie, nie tracąc nic z własnego. Jeśli czujesz, że chcesz komuś pomóc wyzdrowieć, zostań dawcą. Już w sobotę 17 grudnia, od 15.00 do 19.00 i w niedzielę 18 grudnia od 10.00 do 14.00 na krotoszyńskim rynku czekamy na Ciebie!" - proszę Was Drodzy Parafianie: pomóżmy tym, którzy tej pomocy koniecznie potrzebują.

ks. Krzysztof Śliczny,