Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie - 16 grudnia 2018

III NIEDZIELA ADWENTU

1. Dzisiejsza 3 niedziela adwentu zwana jest niedzielą radości. Zadajmy siebie pytanie: Czy jestem człowiekiem radosnym? Jeśli tak, to skąd czerpię swoją radość? Czy Jezusa proszę, by był moim szczęściem i radością? Adwent wchodzi już w finalny etap przygotowania do Bożego Narodzenia. Zapraszamy na roraty - od poniedziałku do piątku o 17.30, a w sobotę o 7.00. Odpowiedzmy sobie na pytanie: Czy byłem, byłam choć raz na tegorocznych roratach?

2. Na tacę inwestycyjną w ubiegłym tygodniu zebrano... na potrzeby naszej parafii. Serdecznie dziękujemy.

3. W piątek przypada DZIEŃ SPOWIEDZI w naszej parafii. Spowiedź będzie od 9.00 do 10.00 i od 15.00 do 16.30 oraz od 17.00 do 17.45. Przyjadą wszyscy księża z dekanatu. Pamiętajmy o słowach naszego wieszcza: "Chrystus nie narodzi się w żłobie, jeśli wpierw nie narodzi się w Tobie".

4. Spotkanie i próba służby liturgicznej w sobotę o 11.00.

5. W sobotę o 15.30 zapraszamy grupy duszpasterskie, rady parafialne i wszystkich zaangażowanych w parafię na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w Domu Strażaka.

6. W przyszłą niedzielę z racji 23. dnia miesiąca Msza święta przy relikwiach Ojca Pio o 9.00, kwadrans wcześniej modlitwy przez wstawiennictwo Stygmatyka poprowadzi Grupa Modlitwy O. Pio.

7. Do nabycia w zakrystii są opłatki wigilijne. Ofiary zostaną przeznaczone na zapłatę za ogrzewanie naszego kościoła. Zachęcamy także do nabycia świec Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Jest nowy numer "Opiekuna" ze śpiewnikiem kolęd oraz "Mały Gość niedzielny".

8. Dziękuję serdecznie panom, którzy w środę i paniom, które w sobotę posprzątali nasz kościół. W tym tygodniu będziemy pracować przy ustawianiu choinek oraz szopki.

9. Biuro parafialne w tym tygodniu nie będzie czynne w czwartek rano - ze względu na spowiedzi przedświąteczne w dekanacie. Pozostałe dyżury biura - bez zmian.

10. Plan kolędy zostanie podany na stronie internetowej parafii już w najbliższy wtorek.

ks. Krzysztof Śliczny,

Poniedziałek, 11.06 - św. Barnaby

Stanisława Waldowskiego

18.30