Start Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie - 19 sierpnia 2018

XX NIEDZIELA ZWYKŁA

DOŻYNKI

1. Dzisiaj o 13.00 przy sali wiejskiej w Perzycach będzie Msza święta polowa podczas Dożynek parafialno-gminnych. Zapraszamy Drogich Parafian, a szczególnie ludzi pracy na roli na Mszę dziękczynną za tegoroczne plony ziemi w tym roku wyjątkowo do Perzyc.

2. Tydzień temu podczas tacy inwestycyjnej zebrano... Dziękujemy za każdą ofiarę.

3. Kościół, szczególnie w sierpniu prosi wszystkich Polaków o świadectwo abstynencji z motywów religijno-moralnych, wychowawczych i patriotycznych. Abstynencję można ofiarować Bogu jako wynagrodzenie za grzech pijaństwa. Jest ona także znakiem troski o zbawienie tych, którzy nadużywają alkoholu lub są zagrożeni uzależnieniem. Można ją ofiarować drugiemu człowiekowi w trosce o jego godność.

4. W czwartek od 18.00 modlitwy o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz za naszych kapłanów i siostry zakonne prowadzone przez Grupę Modlitwy Ojca Pio, a po nich Msza z ucałowaniem relikwii św. Ojca Pio.

5. W piątek od godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.

6. Biuro parafialne w wakacje czynne jest normalnie z wyjątkiem czwartku rano. Spowiedź święta tylko w dni powszednie 20 minut przed wieczornymi Mszami.

7. Za tydzień, w niedzielę, 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość NMP Częstochowskiej. O godz. 8.20 wyruszymy w Parafialnej Pieszej Pielgrzymce na Odpust Matki Bożej Pocieszenia do Lutogniewa. Pojedzie z nami kuchnia polowa. Chętnych zapraszamy, aby w tym szczególnym roku jubileuszowym zabrali na pielgrzymkę flagi narodowe.

8. Ze względu na planowane prace w kościele parafialnym, Msze święte we wtorek, środę i czwartek (ranne i wieczorne) będą odprawiane w kościele NSPJ.

9. Dotarły do nas nowe kalendarze diecezjalne na 2019 rok. Kalendarze są cegiełką na utrzymanie kleryków w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu, a tematem obrazków zdobiących każdą kartę kalendarza są rysunki dzieci nadesłane na konkurs, pt.: "Opowiedz mi tato jak na mnie czekałeś przed moim urodzeniem". Nie odkładajmy zakupu, ale już teraz zaopatrzmy się w nowe kalendarze. Cena kalendarza to 6 zł.

ks. Krzysztof Śliczny,

Poniedziałek, 11.06 - św. Barnaby

Stanisława Waldowskiego

18.30